NOBEL WOODIST İLK FUARINDA TAM NOT ALDI!

Yeni nesil fuarcılık anlayışının ilk fuarı olan Nobel Woodist’21 Ahşap Üretim Teknolojileri, Kesici Takımlar, El Aletleri, Mobilya Yan Sanayi ve Aksesuarları Fuarı, 1-4 Eylül 2021 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde yapıldı.

Açılış törenine katılan İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Güleç, Woodist’i övdüğü konuşmasında, Nobel Woodist’in birçok yeni iş birliğine, yeni pazar girişlerine ev sahipliği yapacağını belirterek mobilya sektörünü milli mesele olarak gördüklerinin altını çizdi. 

T.C. Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürü Volkan Ağar da törende yaptığı konuşmada ülkemiz ihracatında son dönemde yaşanan büyümeye Woodist’in de önemli katkı sağlayacağına inandığını belirterek, pandemi sonrası dönemde fuarların önemi daha da artmaktadır; ülkemizin yüksek üretim potansiyelini öne çıkarmak için gerçekleştirilen organizasyonları memnuniyetle karşılıyor ve sektörlerin alternatif pazarlara yönelmeleri için desteğimizi sürdürüyoruz” dedi. 

İHRACAT ODAKLILIK BAŞARIYI GETİRDİ!

Nobel Expo tarafından ilk kez gerçekleştirilen Woodist ’21 yakaladığı başarıyla sektörden tam not aldı. 01-04 Eylül 2021 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlayan fuarda sergilenen neredeyse tüm makinalar satıldı ve katılımcılarımız gerçekleştirdikleri ikili iş görüşmeleri ile bir çok yeni sipariş anlaşmasına imza attılar. 

İhracat odaklı yürütülen pazarlama faaliyetleri ile kapılarını açan Woodist ’21 yarattığı ticaret hacmiyle katılımcıların beklentisini misliyle karşılarken, post pandemi döneminde sektöre yeni bir soluk ve heyecan getirdi.

ALIM HEYETLERİ FUARA DAMGA VURDU!

Nobel Expo’nun yaptığı yurt dışı tanıtım çalışmaları sonucunda Rusya, Balkan ülkeleri, İran, Kuzey Afrika Ülkeleri, Türki Cumhuriyetler ve Ortadoğu ülkelerinden gelen sektör temsilcilerinin oluşturduğu alım heyetleri damga vurdu. 

B2B alanında ülkemizin ahşap üretim teknolojileri sanayinin önde gelen firmaları ile yaptıkları görüşmelerde yeni anlaşmalara imza attılar. Fuarda yer alan makinalar, yurt içi ve yurt dışından gelen alıcılar tarafından kısa sürede satın alınırken, katılımcı firmalar ile ciddi miktarda sipariş sözleşmeleri de yapıldı. Sektörün önde gelen firmaları, fuarda gerçekleşen ticaret hacmini tatmin edici bulduklarını ifade etti.

Nitelikli Ziyaretçi Fark Yarattı

Nobel Expo’nun geliştirdiği “neXt Veri Yönetim Sistemi” ile belirlenerek fuara davet edilen 1.186’sı yabancı olmak üzere toplam 3.910 sektör profesyoneli dört gün boyunca fuarda oluşan ticaret hacminde önemli rol oynadı. Katılımcılar doğru alıcılar ile bir araya gelmekten duydukları memnuniyeti ifade ederek, uzun yıllardır istedikleri kalitede bir ziyaretçi profili ile karşılaştıklarını belirtti. 

2022 yılında dünyanın ve Türkiye’nin pandemi etkisinden kurtulacağını düşündüklerini belirten sektör temsilcileri, yapılacak olan tanıtım çalışmaları ve veri yönetimi ile fuarda yaratılacak ticaret hacminin katlanarak büyüyeceğine inandıklarını vurguladılar.